Herborist in de praktijk

Tijdsduur
Locatie
Op locatie
Startdatum en plaats

Herborist in de praktijk

Syntra-AB Antwerpen en Vlaams-Brabant
Logo van Syntra-AB Antwerpen en Vlaams-Brabant
Opleiderscore: starstarstarstar_borderstar_border 5,9 Syntra-AB Antwerpen en Vlaams-Brabant heeft een gemiddelde beoordeling van 5,9 (uit 6 ervaringen)

Tip: meer info over het programma, prijs, en inschrijven? Download de brochure!

Startdata en plaatsen

placeLeuven
7 mar. 2024
check_circle Startgarantie

Beschrijving

De natuur is een bron voor middelen en producten die goed zijn voor de mens. Steeds meer mensen kiezen voor echt natuurlijke geneesmiddelen op basis van kruiden en planten. Wil je het maken als herborist? Dan is deze cursus alvast een zeer goede start!

Over de cursus

De kruidige wereld van een herborist biedt heel wat mogelijkheden. In deze korte lessenreeks leer je de praktijk van nabij kennen. We maken samen met jou meerdere basisbereidingen zoals een tinctuur of een maceraat. Verder maken we ook een zalf of brouwen een shampoo. Tijdens het vervaardigen van een kruidenhydrolaat door middel van stoomdestillatie leer je ook het destillatieproces van nabij kennen. Na elke les krijg je je eig…

Lees de volledige beschrijving

Veelgestelde vragen

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

De natuur is een bron voor middelen en producten die goed zijn voor de mens. Steeds meer mensen kiezen voor echt natuurlijke geneesmiddelen op basis van kruiden en planten. Wil je het maken als herborist? Dan is deze cursus alvast een zeer goede start!

Over de cursus

De kruidige wereld van een herborist biedt heel wat mogelijkheden. In deze korte lessenreeks leer je de praktijk van nabij kennen. We maken samen met jou meerdere basisbereidingen zoals een tinctuur of een maceraat. Verder maken we ook een zalf of brouwen een shampoo. Tijdens het vervaardigen van een kruidenhydrolaat door middel van stoomdestillatie leer je ook het destillatieproces van nabij kennen. Na elke les krijg je je eigen creaties mee naar huis.

Docent van dienst is herboriste Joke Custers.

 

Programma

  • Basisbereidingen zoals een kruideninfuus, een tinctuur, een oliemaceraat en een kruidensiroop 
  • Nadere kennismaking met het destilleren van kruiden
  • Hoe maak ik zelf een hydrolaat?
  • Ik bereid zelf een zalf, een shampoo, badzout en een neusinhaleerder 
  • Ik bereid zelf een dagcrème, een tandpasta met groene klei, aftershavegel en ‘heksenprotten’ (koekjes)
  • Elke les start met een beperkte theorie.

Voor wie

Doelgroep

Deze opleiding is interessant voor herboristen en toekomstige herboristen.

Syntra AB - Leren van professionals

Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen

Er zijn nog geen ervaringen.

Deel je ervaring

Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.

Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.

Download gratis en vrijblijvend de informatiebrochure

(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)
(optioneel)

Heb je nog vragen?

(optioneel)
We slaan je gegevens op om je via e-mail en evt. telefoon verder te helpen.
Meer info vind je in ons privacybeleid.