Valkuilen in de Wet Breyne
Startdata en plaatsen
placeAntwerpen 27 nov. 2023check_circle Startgarantie |
placeAntwerpen 13 mei. 2024check_circle Startgarantie |
Beschrijving
De Wet Breyne in al zijn facetten. Leer meer over de valkuilen en creatieve oplossingen in deze praktijkgerichte opleiding!Over de cursus
Bij de stemming van de Wet Breyne op 9 juli 1971 beoogde de overheid om de particuliere kopers van woningen en appartementen te beschermen tegen malafide vastgoedontwikkelaars, aannemers of verkopers op plan. Deze wet is dwingend: men kan er niet van afwijken.
Al snel bleek de Wet Breyne (ook gekend als de Woningbouwwet) een aantal lacunes te bevatten. In 1993 onderging de wet dan ook een wetswijziging. Die wijziging leidde op haar beurt weer tot een 'overbescherming' van de koper. De verkoper die zich gevangen voelde door het strenge keurslijf van de we…
Veelgestelde vragen
Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.
Over de cursus
Bij de stemming van de Wet Breyne op 9 juli 1971 beoogde de overheid om de particuliere kopers van woningen en appartementen te beschermen tegen malafide vastgoedontwikkelaars, aannemers of verkopers op plan. Deze wet is dwingend: men kan er niet van afwijken.
Al snel bleek de Wet Breyne (ook gekend als de Woningbouwwet) een aantal lacunes te bevatten. In 1993 onderging de wet dan ook een wetswijziging. Die wijziging leidde op haar beurt weer tot een 'overbescherming' van de koper. De verkoper die zich gevangen voelde door het strenge keurslijf van de wet, ging bijgevolg op zoek naar achterpoortjes om zo de wet creatief toe te passen.
Meer weten? Schrijf je dan zeker in voor deze praktijkgerichte opleiding!
Over de docent
Didier Dhaenens behaalde in 1984 zijn licentiaatsdiploma in de rechten aan de Universiteit Antwerpen. Sindsdien is hij als advocaat verbonden aan de Antwerpse balie. Naast advocaat – vennoot van het advocatenkantoor Dhaenens & Vermeulen is hij eveneens plaatsvervangend vrederechter.
Sinds jaren is hij de huisadvocaat van de erkende beroepsvereniging FVF (de Federatie voor financiële – en verzekeringstussenpersonen) voor wie hij is opgetreden in diverse verzekerings- en consumentengeschillen.
Didier Dhaenens is sinds jaren docent bij Syntra-AB.
Hij is de auteur van talrijke artikels i.v.m. verzekerings- en vastgoedrecht en medeauteur van het standaardwerk ‘Vastgoed in pocket voor het Vlaams Gewest’.
Programma
- welke zijn de knelpunten van de Wet Breyne?
- welke constructies laten een creatieve toepassing van de wet toe?
Voor wie
Doelgroep
Deze opleiding is uitermate interessant voor projectontwikkelaars, vastgoedmakelaars-bemiddelaars, vastgoedexperts, notarissen, notarismedewerkers, gerechtsdeskundigen, juristen en magistraten
Syntra AB - Leren van professionals
Blijf op de hoogte van nieuwe ervaringen
Deel je ervaring
Heb je ervaring met deze cursus? Deel je ervaring en help anderen kiezen. Als dank voor de moeite doneert Springest € 1,- aan Stichting Edukans.Er zijn nog geen veelgestelde vragen over dit product. Als je een vraag hebt, neem dan contact op met onze klantenservice.